CEO Amazonu Jeff Bezos verí, že ľudia budú raz tráviť väčšinu svojho času mimo planéty Zem a načrtol svoju víziu vyslať ľudí na Mesiac.

V rozhovore pre magazín GeekWire Bezos na konferencii International Space Development Conference načrtol svoj plán vyslať ľudí na Mesiac a postaviť tu stálu lunárnu základňu. Má pritom pragmatický pohľad na to, prečo by sme niečo také mohli v budúcnosti potrebovať.

„Zem nie je príliš dobré miesto pre ťažký priemysel. Teraz v tomto smere vyhovuje, ale v nie príliš vzdialenej budúcnosti – hovorím o desaťročiach, možno 100 rokoch – začne byť oveľa jednoduchšie veľa vecí, ktoré v súčasnej dobe robíme na Zemi, robiť vo vesmíre, “ uviedol Bezos.

Presun ťažkého priemyslu do vesmíru je vraj jediný spôsob, ako ustáť stále sa zvyšujúci dopyt po energii, súvisiaci s rastúcou populáciou na Zemi. Naša planéta by sa tak stala primárne miestom k životu, niečím ako „obytnou zónou“, zatiaľ čo ťažký priemysel by sa zo Zeme presunul do vesmíru.

Na druhej strane Elon Musk, CEO spoločnosti Tesla a SpaceX plánuje vyslať v roku 2024 ľudí na Mars, a dvoch ľudí okolo Mesiaca ešte tento rok.

ZANECHAŤ ODKAZ

Please enter your comment!
Please enter your name here