LinkedIn je tak trochu enigma v oblasti sociálnych sietí. Zatiaľ čo Twitter a Facebook sú vo svojich cieľoch a použití jasné, LinkedIn sa nachádza v špecifickejšej situácii. Jeho dizajn vo svojej podstate uprednostňuje recruiter-ov a marketer-ov, a má všetky predpoklady na to, aby firmy vyťažili čo najviac zo svojho vysoko angažovaného publika.

Ale ako môžete získať čo najviac z LinkedIn-u, ak primárne nie ste napríklad recruiter?

Jednou z možností je aby ste čo najviac v tejto sieti využili systém Skupín“ („Groups). LinkedIn skupiny sú jedným z najviac prehliadaných nástrojov, ktoré stránka ponúka. Či už pracujete v businesse alebo ste podnikateľ, tieto skupiny môžu byť neoceniteľným a nevyčerpateľným zdrojom, ktorý vám môže pomôcť zlepšiť a rozvinúť vaše pracovné zručnosti alebo podnikanie.

Tu je 10 Skupín LinkedIn, zvážte či by pre vás bolo užitočné sa k nim pripojiť.

Executive Suite

Táto skupina je o prepojení vedúcich pracovníkov (execuitives), aby mohli zdieľať rady o leadership-e, rozhodovaní a oveľa viac. Ako člen sa pripojíte k viac ako 323 000 ďalším členom a získate prístup k ich webovým sadám, diskusným panelom a praktickým radám.

A Startup Specialists Group

S viac ako 282 000 členmi je táto skupina pre začínajúcich podnikateľov, mentorov, zakladateľov a investorov veľkým zdrojom pre podnikateľov. Tu nájdete podporu, tipy na budovanie firmy, crowd funding, best practices, vytváranie sietí (networking) a ešte viac.

Band of Entrepreneurs

Táto skupina „neziskovej organizácie, od a pre podnikateľov“ má takmer 27 000 členov a poskytuje podporu v oblastiach ako právna pomoc, ľudské zdroje, vzťahy s verejnosťou, technológie a ďalšie.

Bright Ideas & Entrepreneurs

Táto skupina uľahčuje diskusiu medzi podnikateľmi na celom svete. S viac ako 22 000 členmi vám táto skupina ponúka pozvánku na zdieľanie nápadov a spojenie s ostatnými odborníkmi podobného charakteru.

Digital Marketing

1,1 milióna členov tejto skupiny diskutuje o oblastiach digitálneho marketingu, vrátane marketingu sociálnych médií, mobilného marketingu, marketingu vyhľadávačov (search engine), online reklamy a ďalších. Poskytuje tiež aktuálne reporty z odvetví a analytické štúdie, aby členovia sledovali trendy, inovácie a best practices digitálneho marketingu, tiež organizujú spoločenské a networkingové podujatia a konferencie.

Entrepreneurs Meet Investors

S takmer 5500 členmi je táto skupina vhodná pre podnikateľov, ktorí hľadajú počiatočné financovanie, alebo pre viac rozvinuté podniky, ktoré potrebujú kapitál na ďalší rast.

Entrepreneur’s Network

Spoločnosť, ktorá bola založená v roku 2008, má viac ako 47 000 členov a snaží sa spojiť súčasných a ašpirujúcich podnikateľov, nájsť odpovede, klásť otázky, apod.

Future Trends

Ak sa chcete spojiť s ostatnými lovcami trendov a vizionármi v rôznych odvetviach, ako napríklad marketing, zhodnotenie trhu spotrebiteľov, strategické plánovanie a sledovanie trendov, potom táto skupina je pre vás. Zapojte sa do skupiny s viac ako 510 000 člennmi a začnite zdieľať svoje nápady.

Leadership Think Tank

Odhodlaní spolupracovať na zlepšovaní leadershipu, táto skupina s takmer 268 000 členmi má za cieľ identifikovať vzťah medzi lídrami a nasledovníkmi prostredníctvom otvorených diskusií o koncepciách a postupoch leadershipu.

On Startups

Táto skupina s takmer 643 000 členmi poskytuje podnikateľom príležitosť diskutovať o marketingu, predaji, financiách, operáciách, náboroch (recruitng) a iných témach súvisiacich so startupmi.

 

Samozrejme vybrali sme len desať potencionálnych skupín pre vás, ale ak by ste hľadali ďaľšie tipy, potom môžete nájsť ďaľšie skupiny aj tu.

ZANECHAŤ ODKAZ

Please enter your comment!
Please enter your name here