Hodinky sú často osobnou súčasťou našej identifikácie, ktorú nosíme na zápästiach roky – ak nie desaťročia – a zvyčajne sú vyberané s maximálnou starostlivosťou, pretože môžu byť častokrát cenné pre ďalšie generácie.

To platí pre niektoré známe tváre, ktorých imidž je okrem ich príťažlivosti, a často míňajú tisíce na to, aby hodinky, ktoré nosia na zápästí, odrážali to, ako chcú, aby ich verejnosť videla.

Príbehy o tom, ako si niektoré ikonické celebrity alebo členovia kráľovskej rodiny za posledných 100 rokov vyberali svoje hodinky, teraz odhalila správa, ktorú zostavil predajca luxusných švajčiarskych hodiniek Bucherer.

Tí, ktorí sú na očiach verejnosti, môžu byť často vybratí hodinárskymi spoločnosťami, aby reprezentovali a podporovali ich značku, alebo na ňu môžu naraziť sami.

Oprah Winfrey si vybrala svoje hodinky Rado True Thinline, pretože ich mohla nosiť takmer ku všetkému, na nespočetné množstvo denných televíznych relácií, večerí a večierkov, ktoré musí ako mediálny magnát navštevovať.

Hodinky sa jej páčia natoľko, že ich už predtým uviedla vo svojom zozname „Obľúbené veci“ na Vianoce, ktorý je obľúbeným darčekovým sprievodcom pre Američanov.

Televízna moderátorka bola nedávno spozorovaná, ako nosí diamantový kremeň v high-tech keramických náramkových hodinkách na premiére svojej série Greenleaf a povedala, že si ho vybrala kvôli jeho čitateľnosti a nenáročnosti.

Okrem atletického dizajnu je tiež odolný a obsahuje hypoalergénny prvok, je ľahký a odolný proti poškriabaniu.

V prípade Alberta Einsteina dostal svoje najcennejšie hodinky od rabína počas obeda na sionistickom zjazde, ktorý sa konal v hoteli v Los Angeles.

Einstein, ktorý pravdepodobne rozumel času lepšie ako ktokoľvek iný – po zistení, že je relatívny k rýchlosti svetla, dostal hodinky v roku 1931 dva roky po ich vytvorení.

Hodinky boli Longines, elegantné hodinky zo žltého zlata, ktoré mali tvar tonneau a bolo na nich napísané Einsteinovo meno spolu s miestom a dátumom.

Potom, čo sa zamiloval do jemných hodiniek, kúpil si aj ďalšie hodinky Longines, tentoraz vreckové v roku 1943, ktoré sú dnes spolu s náramkovými hodinkami uložené v múzeu v Berne.

Obidva kusy patriace Einsteinovi išli do aukcie, náramkové hodinky sa v roku 2008 predali za úchvatných 596 000 dolárov, čo z nich robí Longines s najvyššou cenou, aká kedy bola vydražená.

Počas svojej misie na Mesiac mal astronaut Buzz Aldrin na zápästí hodinky Omega Speedmaster, vďaka čomu boli hodinky prvé, ktoré sa kedy nosili na Mesiaci.

Hodinky sa teraz nazývajú „Moon Watch“ a boli nosené, keď Aldrin absolvoval mesačnú prechádzku Apollo 11 po boku veliteľa Neila Armstronga v roku 1969 po tom, čo splnili požiadavky NASA na pokus o misiu.

Aldrin si možno vybral svoje hodinky kvôli ich tajnej odolnosti, ktorú dokázali mnohí dobrodruhovia, ktorí ich nosili pred ním, vrátane pilotov a prieskumníkov.

Aldrinom zvoleným modelom bol Omega Speedmaster ST105.012, ktorý mal 42 mm puzdro a kaliber 321 a záhadne zmizol po tom, čo dodržal protokol a poslal ho do Smithsonian Museum vo Washingtone, aby ho vystavil.

Je možné, že dnes by sa hodinky predali za milióny v aukcii, ak by sa niekedy objavili.

Elvis Presley je ďalšou ikonou, ktorá bola obdarovaná svojimi dizajnérskymi hodinkami, rockový spevák Jailhouse dostal svoje hodinky od jeho vydavateľstva RCA po tom, čo sa stal prvým umelcom, ktorý predal 75 miliónov kópií nahrávky.

Hodinky boli hodinky Omega Constellation z 18 karátového bieleho zlata s diamantovým rámom.

Náramkové hodinky kráľa rocku sa začali predávať začiatkom tohto roka na výročnej aukcii hodiniek Phillip’s v Ženeve, ktorá už predtým predala hodinky mnohých celebrít vrátane ikonickej Rolex Daytona Paula Newmana za necelých 18 miliónov dolárov.

Elvisove hodinky obsahovali premyslenú rytinu na zadnej strane s nápisom „Elvisovi, 75 miliónov záznamov, RCA Victor, 12-25-60“ na pripomenutie jeho historického úspechu.

Predpokladá sa, že hodinky sú jediné hodinky Omega s diamantovým lemom, ktoré predávajú slávni klenotníci Tiffany & Co, ktorých značka je vyrazená na ciferníku hodiniek.

To je neuveriteľne zriedkavé a pre dizajnérov by to bolo dosť neslýchané, aby teraz označovali svoje luxusné predmety, ale v 60. rokoch sa Tiffany spájala s hodinkami vyrobenými Rolex, Omega a Patek Philippe.

Predpokladá sa, že Elvisove hodinky získali druhý najvyšší aukčný poplatok za značku v histórii po tom, čo boli kúpené za 1 812 500 dolárov.

Vo svojej hudbe dal Jay-Z jasne najavo svoju obľubu švajčiarskej značky Audemars Piguet v mnohých svojich skladbách a dokonca v roku 2006 spolupracoval s výrobcami hodiniek, aby si pripomenul desaťročie v tomto odvetví.

Na pripomenutie si Jayovho úspechu bola vydaná limitovaná edícia hodiniek Royal Oak Offshore – označená podpisom rapperov na zadnej strane.

Číslica desať na ciferníku hodiniek bola osadená diamantmi ako prikývnutie k výročiu, každý, kto si hodinky kúpil, dostal zadarmo gravírovaný iPod, ktorý obsahoval celú diskografiu Jay-Z.

Avšak kvôli svojej mimoriadne úspešnej kariére a odhadovanej čistej hodnote 900 miliónov dolárov Jay nikdy nezostal úplne lojálny značke.

Na jeho 43. rok dostal oslnivý Hublot Big Bang od jeho manželky speváčky Beyonce po jeho vlastnej spolupráci so značkou, ktorá sa volala Sean Carter Hublot Classic Fusion.

Aj keď je Jay možno mimoriadne bohatý, nie je na tom ani zďaleka tak dobre ako najbohatší muž sveta

Jeff Bezos, ktorý svoju osobnosť reprezentuje hodinkami Ulysse Nardin vyrobenými z nehrdzavejúcej ocele, zafírovými kryštálmi a zakončenými remienkom z nehrdzavejúcej ocele.

Zakladateľ Amazonu a majiteľ The Washington Post Jeff Bezos, ktorého hodnota sa odhaduje na 150 miliárd dolárov, nosí Ulysse Nardin Dual Time 233-88-7, ktorý sa môže pochváliť funkciou Dual Time.

John Travolta bol v priebehu rokov videný ako športuje s rôznymi hodinkami, ale zdá sa, že jeho obľúbeným je Breitling Navitimer, ktorý ho najčastejšie vídať nosiť, ako aj vystupuje v mnohých ich kampaniach.

Luneta Breitling Navitimer sa používala na výpočet komplikovaných operácií, a preto ju používalo americké letectvo predtým, ako sa stala značkou venovanou pilotom.

Odvtedy sa ich záväzok v oblasti letectva rozrástol a teraz sú oficiálnym dodávateľom pre veľké letecké spoločnosti vrátane Boeingu, ktorí vybavujú ich prístrojové dosky.

Travoltov konkrétny model má čierny kožený remienok, čierny ciferník a biele ručičky, ktoré sú zapuzdrené zafírovým sklíčkom, rovnako ako je krásny, tiež sa samonavíja a má neuveriteľnú rezervu energie.

Kate Middleton, princeznu z Walesu je sotva kedy vidieť bez svojich Ballon Bleu De Cartier, ktorý jej daroval princ William na tretie výročie svadby.

Jej kráľovská výsosť, vojvodkyňa z Cambridge, sa môže zdať podobná štandardnému modelu, bolo však hlásené, že William mal v elegantných hodinkách zapuzdrený Sapphire, ktorý predtým patril jeho zosnulej matke, princeznej Diane.

Predpokladá sa, že hodinky dopĺňajú jej slávny zásnubný prsteň, ktorý kedysi tiež patril Diane po jej zasnúbení s Williamovým otcom princom Charlesom.

Williamova voľba značky nie je šokujúca, pretože Royal’s je často známy tým, že si vybrali Cartier ako svoju značku hodiniek. Kate Middleton takmer nikdy nikto nevidel bez svojho Ballon Bleu De Cartier, ktorý jej daroval princ William. na tretie výročie svadby.

Podľa kráľovskej tradície, najnovšieho prírastku do „The Firm“, Megan Markle tiež nosí na zápästí hodinky Cartier, ktoré si sama kúpila na oslavu úspechu svojej prvej veľkej prestávky, Suits.

Model vojvodkyne zo Sussexu je Cartier Tank Francaise a na zadnej strane má rytinu s nápisom „To MM from M.M“ s údajnou nádejou, že ho jedného dňa daruje svojej budúcej dcére.

Pôvodný dizajn tanku bol inšpirovaný vojenskými tankami z obdobia prvej svetovej vojny a pochádza z roku 1919, hoci boli aktualizované, stále si zachovávajú pôvodné nápady z prvého dizajnu.

Počas vrcholu svojej preslávenej kariéry bola Madonna najčastejšie videná v hodinkách Cartier Panthere, nadčasový kúsok bol uvedený na trh v roku 1983 a bol základom mnohých celebrít tej doby.

Po mnohých rokoch nosenia hodiniek na vlastnom zápästí a v čase, keď predala viac ako 70 miliónov albumov po celom svete, sa domnieva, že tieto hodinky darovala speváčke Candian Alanis Morisette.

Hodinky boli k dispozícii do roku 2004 po 21 rokoch, keď ich kupovali bohatí a slávni, no po tom, čo značka zaznamenala oživenie historických hodiniek, boli v roku 2017 privedené späť.

Opätovne uviedli kus v oceli alebo zlate, pričom dali možnosť mať ho s diamantmi alebo bez nich, spolu so sloganom „Najprv šperky, potom hodinky“.

Madonnine vlastné hodinky sa vyznačovali quartzovými strojčekmi a charakteristickou modrou zafírovou korunkou.

Marilyn Monroe, pravdepodobne jedna z najslávnejších žien v histórii, vlastnila úchvatné hodinky, ktoré zodpovedali jej neuveriteľnej kráse a štýlu – elegantné diamantové koktejlové hodinky Blancpain.

Počas svojej kariéry, keď sa dostala do centra pozornosti po uzavretí zmluvy s Twentieth Century Fox, mala Marilyn na sebe úžasný časový kúsok, ktorý bol typický pre túto éru a bol považovaný za jeden z mála doplnkov, ktoré vlastnila.

Hodinky boli osadené 71 okrúhlymi diamantmi a dvoma markízovými diamantmi a predpokladá sa, že výrobca vydražil v aukcii 225 000 dolárov a teraz sú vystavené v ich múzeu vo Švajčiarsku.

Najpozoruhodnejšie hodinky kráľovnej Alžbety II. sú tie, ktoré mala na svojej korunovácii v roku 1953, hodinky Jaeger-LeCoultre Caliber 101 s diamantmi, pred 66 rokmi.

V Calibre 101 je známy najmenší mechanický strojček vo vnútri hodiniek, aký bol kedy vyrobený, a značka jej v roku 2012 predstavila ďalší dizajn 101 na pripomenutie jej diamantového jubilea.

Myšlienkou hodiniek bolo vytvoriť krásny doplnok, ako aj hodinky, v nádeji, že budú vyžarovať jemnosť a ženskosť, ktorú si bude kráľovná ceniť aj v nadchádzajúcich rokoch.

Keď sa Sylvester Stallone získal rolu vo filme Daylight, chcel popracovať na vzhľade svojej postavy, keď v Ríme zbadal Panerai Luminor.

Verí sa, že si myslel, že hodinky majú „hviezdnu silu“, a pochopil, že si kúpil niekoľko ďalších modelov značky so svojím podpisom, ktoré dal svojim priateľom ako darčeky.

Jedným z príjemcov hodiniek bol jeho kamarát Arnold Schwarzenegger, ktorý si hodinky obliekol pre svoju rolu v Pláne úteku a tiež sa výrazne objavil v The Expendables.

ZANECHAŤ ODKAZ

Please enter your comment!
Please enter your name here