„Približne 200 aplikácií bolo suspendovaných, kým sa dôkladne nepreskúma, či skutočne nejaké údaje zneužili,“ uviedol viceprezident Facebooku Ime Archibong. Vyšetrovanie, ktoré ohlásil Zuckerberg, sa týka aplikácií, ktoré mali prístup k veľkému množstvu údajov, kým im ho Facebook v roku 2014 výrazne obmedzil.

Nie je jasné, že niektorá z týchto aplikácií skutočne zneužila prístup k používateľským údajom v službe Facebook, ale Facebook má určité obavy a pozastavuje ich prácu „až do dôkladného vyšetrovania toho, či skutočne zneužili akékoľvek údaje.“ Toto vyšetrovanie Facebook bude viesť realizáciou rozhovorov s vývojármi, vyžiadaním si informácií o aplikácii a údajoch, ku ktorým má prístup, spolu s auditmi, ktoré môžu zahŕňať kontroly na strane tvorcov aplikácie.

PRIBLIŽNE 200 APLIKÁCIÍ BOLO POZASTAVENÝCH

Určite je dobré vidieť, že Facebook v tejto veci koná, ale tieto prvotné výsledky môžu ilustrovať, aký veľký problém bol s touto platformou. Cambridge Analytica, ktorá mala prístup k miliónom užívateľov a ich dátam, bola nepochybne dosť zlá spoločnosť. Avšak skutočnosť, že mohlo existovať ďalších 200 potenciálne podobných firiem, ktoré mali podobný prístup po celé roky – aj kebyže to skončí zistením, že všetkých 200 aplikácií sú „úplne anjeli“ – nie je veľkým povzbudením.V prípade, že spoločnosť Facebook zistí, že viac aplikácií zneužívalo prístup k takýmto údajom o používateľoch, okamžite ich zakáže a bude informovať užívateľov. Facebook sa zameriava na aplikácie od roku 2014 a skôr, keď spoločnosť Facebook povolila aplikáciám získavať informácie nielen od bezprostredného užívateľa, ale aj od svojich priateľov, aj keď sami aplikáciu nepoužívali.

ZANECHAŤ ODKAZ

Please enter your comment!
Please enter your name here